Četrtek, 13. november 2008 ob 18. uri v Knjižnici Radlje: POTOPISNO PREDAVANJE: TREKING OKOLI ANAPURN V NEPALU

Napoved predavanja, avtor Tone Cepec:

Življenje in religija se tudi v Kathmanduju prepletata povsod. Ulice so labirinti nereda, kjer pisani sariji deklet, rikše, spretni trgovci in lokali z okusno hrano poskrbijo, da tujcu iz nekega drugega sveta ni dolgčas.

Nato vas bo pot peljala proti goram, kjer bo atraktivno vožnjo avtobusa zamenjala prijetna pot skozi vasi nepalskega podeželja. Naselja so v Nepalu posejana povsod, v dolinah, strmih pobočjih, gorskih prehodih, gozdovih, ob riževih poljih,…. Povsod so ljudje, ki te prisrčno in spoštljivo pozdravijo.

Medtem, ko se vam bodo na slikah prikazali vrhovi Manasluja, Anapur, se bo potovanje nadaljevalo proti najvišji točki poti, sedlu THORONG LA, 5416 metrov visoko. Pokrajina ob poti bo ves čas spreminjala svojo podobo. Odprl se bo pogled na pokrajino Mustang s svojo skrivnostno odmaknjenostjo. Srečevali bomo ljudi, karavane, živali, se sprehodili čez vrsto visečih mostov ter prenočevali v vaških hotelih.

To je le delček tega, kaj boste ob tem potovanju po tej deželi lahko ta večer tisoče kilometrov stran doživeli.

Objavljeno dne 11. november 2008 (Arhivirano dne 30. november 2008)