Četrtek, 2. marec 2017, ob 18. uri v knjižnici Radlje: odprtje razstave slik FRANJA MAROŠKA.

Franjo Marošek je doma v Dravogradu. Njegovo ustvarjanje se je intenzivneje začelo pred 16 leti s kiparjenjem v kamnu, lesu in železu. S slikarstvom se ukvarja štiri leta. Slika pod mentorstvom Srečka Frühaufa in tudi drugih slikarjev ki jih društvo povabi kot mentorje. Vrsto let je namreč aktiven član likovne sekcije Dravograd, kjer mu člani že tretji mandat zaupajo kot predsedniku. Je tudi član Kulturno umetniškega društva  Karinta  iz Prevalj in društva rezbarjev Slovenije. Pogosto in z veseljem se udeležuje mnogih kiparsko  slikarskih kolonij, poleg tega pa vsako leto organizira likovno kolonijo na Ojstrici, zadnje leto pa tudi v Trbonjah in Mislinji.

V radeljski knjižnici je že predstavil svoja kiparska dela, tokrat pa bomo občudovali poglede na koroško krajino izpod njegovega čopiča.

Razstava bo na ogled v odpiralnem času knjižnice do 31. marca.

Objavljeno dne 28. februar 2017 (Arhivirano dne 31. marec 2017)