DAN SLOVENSKIH SPLOŠNIH KNJIŽNIC

LETOŠNJI DAN SPLOŠNIH KNJIŽNIC PRAZNUJEMO 20. NOVEMBRA 2017:

Gostija v deželi branja

Grosuplje, 25. oktobra 2017: Združenje splošnih knjižnic napoveduje Dan splošnih knjižnic, ki bo s praznovanjem branja in druženja v knjižnicah povezal več kot 50 krajev po Sloveniji. V splošnih knjižnicah bo od 20. do 24. novembra pestro dogajanje vabilo k vpisu, listanju najbolj popularnih knjig, izposoji zgoščenk, obisku delavnic in strokovnih vodstev.

Združenje splošnih knjižnic povezuje 58 splošnih knjižnic po Sloveniji, od Kopra do Murske Sobote, od Jesenic do Novega mesta, ki se bodo pridružili tedenskemu praznovanju Gostiji v deželi branja. Knjižnice so zakladnice in srečališča kulturnega ter izobraževalnega dogajanja, ki bodo novembra prav posebej vesele vašega obiska.

Dan splošnih knjižnic je tako lep praznik, da ga bodo v več kot 50 splošnih knjižnicah po Sloveniji praznovali kar cel teden, od 20. do 24. novembra. Pridružite se jim na tednu strokovnih vodstev, svetovanja, delavnic in dogodkov na izbrano temo dneva.

Osrednji nacionalni dogodek na Dan splošnih knjižnic, 20. novembra 2017, bo potekal v  v knjižnici Šmarje pri Jelšah. Na ta dan bo v skoraj vseh slovenskih splošnih knjižnicah možen tudi brezplačen vpis novih članov.

Za lokalno začinjen program obiščite svojo splošno knjižnico, vsebinsko pa bo širom Slovenije Gostija v deželi branja potekala pod tem programom:

Ponedeljek, 20.11.2017: Dan slovenskih splošnih knjižnic — dan brezplačnega vpisa

Torek, 21.11.2017:  Slovenskih TOP 10

Sreda, 22.11.2017: Zgodovina in zanimivosti mojega kraja

Četrtek, 23.11.2017: V knjižnici niso samo knjige

Petek, 24.11.2017: Modrost za mladost — najbolj brane knjige za otroke in mlade skozi čas

Objavljeno dne 13. november 2017 (Arhivirano dne 30. november 2017)