PRIREDITVE V APRILU

Oglejte si KOLEDAR PRIREDITEV, da boste spoznali, kako knjižne praznike praznujemo v knjižnici Radlje.

20. do 24. april 2009 - 14. SLOVENSKI DNEVI KNJIGE. V tem tednu se bodo širom po Sloveniji dogajali kulturni dogodki, povezani z branjem in knjigo. V knjižnici Radlje bomo prav na svetovni dan knjige gostili pisatelja Ivana SIVCA, ves april pa pripravljali vrsto različnih dejavnosti in dogodkov.

2. april – ki ga je kot rojstni dan pravljičarja Hansa Christiana Andersena leta 1967 Mednarodna zveza za mladinsko književnost IBBY proglasila za mednarodni dan knjig za otroke;

23. april - ki ga je leta 1996 UNESCO razglasil za svetovni dan knjige. Ta dan je za svetovno literaturo simbolni skupni imenovalec, saj so na isti dan v letu 1616 umrli Cervantes, Shakespeare in de la Vega, 23. april pa je tudi rojstni dan nekaterih drugih znanih avtorjev. Zamisel o samem praznovanju knjižnega praznika pa izvira iz Katalonije, kjer so si prebivalci na dan svetega Jurija podarjali knjigo in cvet.

V knjižnici Radlje praznujemo tudi tako, da
vsem V APRILU NOVO VPISANIM ČLANOM
PRVO LETO ČLANARINO PODARIMO!

Objavljeno dne 2. april 2009 (Arhivirano dne 30. april 2009)