Četrtek, 27. maj 2010 ob 17. uri v knjižnici Muta: VAU, DOBRA KNJIGA!

VABILO

Na zaključku bodo učenci predstavili vtise s čajank. Hkrati bo to spodbuda drugim, da se podobnih oblik udeležujejo in segajo po dobrih knjigah. Čajanke sta organizirali Knjižnica Radlje ob Dravi in Osnovna šola Muta, izvedli pa mentorici: bibliotekarka Tanja Repnik in profesorica slovenskega jezika Majda Lesjak. V vsem šolskem letu je na čajankah sodelovalo 39 učencev, kar nekaj takih, ki niso manjkali na nobenem srečanju.

Na štirih srečanjih so se udeleženci pogovarjali o izbrani temi, prebranih knjigah in diskutirali s povabljenim gostom, ki je iz lastnih izkušenj predstavili temo posamezne čajanke. Knjige na določeno temo so bile torej vsakič sredstvo za spoznavanje teme in uvod v diskusijo. Takšno obliko srečevanja mladostniki ocenjujejo kot zelo dobro, saj lahko aktivno sodelujejo in izrazijo svoje interese ter svoje poglede na različne vsebine.

Objavljeno dne 27. maj 2010 (Arhivirano dne 31. maj 2010)