Četrtek, 19. april 2012, ob 19. uri v Knjižnici Radlje: srečanje s pesnikom in pisateljem CIRILOM ZLOBCEM.

Ciril Zlobec je za svojo literaturo prejel številne nagrade in priznanja. Je član Slovenske akademije znanosti in umetnosti in drugih akademij, tudi tujih. Številna dela so prevedena v tuje jezike. Bralcem se je približal predvsem s svojo ljubezensko liriko, izraženo tako v prostem verzu kot v vezani, klasični sonetni obliki. Njegovi priljubljeni temi sta Kras in otroštvo, kot publicist veliko objavlja na temo kulturnih vprašanj slovenstva.

Program in pogovor bo vodila Veronika Mravljak. V glasbenem uvodu nam bo na flavto zaigrala Sanja Razdevšek (Glasbena šola Radlje ob Dravi).

Prireditev je hkrati tudi zaključek bralne značke za odrasle "KOROŠCI PA BUKVE BEREMO".

Pridružite se nam, povabite še prijatelje, ki bi se literarnega dogodka v knjižnici radi udeležili.

Objavljeno dne 16. april 2012 (Arhivirano dne 30. april 2012)