Petek, 8. junija ob 19. uri v Knjižnici Radlje: PREDSTAVITEV pesniške zbirke ALEŠA TACERJA.

Aleš Tacer je vsestranski literarni ustvarjalec, ki sam veliko piše, hkrati pa je cenjen kot literarni sodelavec in motivator med drugimi literarnimi ustvarjalci. Rojen je leta 1958 na Remšniku. Po osnovni šoli je nabiral učenost na Pedagoški gimnaziji in nato na Pedagoški akademiji v Mariboru. Danes je zaposlen v NLB d.d. Ljubljana kot programer analitik v računalništvu.
Piše pesmi in prozo, tudi radijske igre in drame. Doslej je uglasbenih preko 50 njegovih pesmi, pojejo jih pevski zbori po Sloveniji. Dopisuje v različne revije in časopise, sodeloval je v raznih zbornikih: Srebrne niti, Ostanejo sledi (Drumac Maribor, 1999), Pesmi moji domovini (Hrastnik, 1998), Aritas Satira (Šmarje pri Jelšah, 2001), v desetih dvojezičnih zbornikih Kulturnega društva Mostovi iz Maribora Vezi med ljudmi. Je pisec besedil za narodno zabavne ansamble ter lektor, korektor in urednik zbornikov literarne skupine Utrip Zgornje Drave: Šepet Dravske doline, Utripanja, Obdravska vrtinčenja, Valovanja, Prepletanja, Odstiranja ter več deset publikacij drugih avtorjev.

Publikacije:

Ø      HODIM NA OZARE, pesniška zbirka, Drumac, Maribor 1998
Ø      DOGODIVŠČINE MALE IDEJE, zbirka pravljic, Mariborska literarna družba, Maribor 2000
Ø      SPOMINI NEKEGA POVPREČNEŽA, avtobiografski roman, samozaložba s.l. 2000
Ø      ZGODNJI MATURANT, mladinski roman, Mariborska literarna družba, Maribor 2002
Ø      POMLADNI PRIDIH SMRTI, kmečki roman, Mariborska literarna družba, Maribor 2002
Ø      PUSTOLOVŠČINE MRAVLJINČKA RJAVKA, pravljica, Mariborska literarna družba, Maribor 2005
Ø      RJAVKO REŠEVALEC, pravljica, Mariborska literarna družba, Maribor 2006
Ø     ZLATI KLJUČ, najstniška detektivka, Mariborska literarna družba, Maribor 2012
Ø     LAČNA JEŽKA, pravljica, Mariborska literarna družba, Maribor 2012
Ø     RAZPRŠENE PODOBE, pesniška zbirka, Mariborska literarna družba, Maribor 2012

Več o avtorju in delih na spletni strani: http://freeweb.siol.net/atacer2/