Četrtek, 20. december 2012 ob 18. uri v Knjižnici Radlje: LITERARNI MOZAIK

December je prav poseben mesec – poln nežnega pričakovanja, hrepenenja, upanja, veselja, ljubezni, topline in dobrih želja. V zraku se vije vonj pravkar pečenih piškotov, dom je lepo okrašen in v srcu vseh je želja, da bi znali mirno in srečno preživljati trenutke z družino in s prijatelji. Tokratni literarni mozaik je namenjen razmišljanju in pogovarjanju o pomenu božiča, o pomembnem sporočilu, ki ob prazničnih dneh obkroži svet, ter o ustnem in pisnem izročilu, ki nam bo razkrilo, kateri božični običaji so se ohranili, spremenili ali morda izginili. Ta tradicionalni družinski praznik načeloma praznujejo tudi tisti, ki ne pripadajo nobenemu verskemu prepričanju. Redko se zgodi, da se vprašamo, kako božični čas preživljajo drugje po svetu. Kaj počnejo? Poznajo Božička? Krasijo smrečico? V ta namen bomo pokukali k drugim narodom ter ugotavljali podobnosti in razlike med načini praznovanja.

Božično vzdušje bomo pričarali z branjem zgodb in s poslušanjem pesmi.

Vabljeni. Povabite še prijatelje, znance, ki bi z nami uživali.

Objavljeno dne 18. december 2012 (Arhivirano dne 31. december 2012)