Četrtek, 27. februarja , ob 18. uri v knjižnici Radlje: predstavitev knjige Bojce Januš: PERMAKULTURNI VRT

Vrtnarjenje z glavo za zdravo zabavo ponuja rešitev: namenjena je vsem tistim, ki bi radi pridelali domačo hrano, o vrtnarjenju ne vedo veliko, jim klasičen način pridelave ni všeč, nimajo časa za še eno službo, želijo pa si stika z naravo. Na zelo preprost in zanimiv ter za branje prijeten način nas pouči, kaj je bistvo takega načina vrtnarjenja. V naravi, v katero človek ne posega, je vse logično, smiselno in pravilno. Delujmo torej tako, kot deluje narava: ohranjajmo zdravo in rodovitno prst, privabljajmo na vrt koristne živali, zasadimo koristne rastline, uredimo si kompost, namakajmo brez vodovodnih cevi, zbirajmo deževnico in zastirajmo zemljo med posajenimi rastlinami. Knjiga slovenske avtorice Bojce Januš nas bo seznanila s tem, koliko škode smo že naredili zemlji in kako jo vsaj v domačem vrtu popraviti, kako razmišljati logično in obuditi zdrave navade, ki so jih imeli že naši predniki.

Za dodatne informacije obiščite stran: http://gajinvrt.moonfruit.com/#.

Vabljeni in dobrodošli v knjižnici.

Objavljeno dne 24. februar 2014 (Arhivirano dne 28. februar 2014)