Četrtek, 5. junij 2014, ob 19. uri v knjižnici Radlje: ODPRTJE RAZSTAVE SLIK ALOJZA ERJAVCA

Na tokratni razstavi nam bo umetnik predstavil slike z najrazličnejšimi motivi. Prikazal nam bo, da mu je domala vse, kar vidi, lahko slikarski izziv. Slike so seveda naslikane v njegovi slikarski maniri, strogo realističo, brez posploševanj in stilizacije. Naravni prizori, umetelno naslikane krošnje dreves, cvetje z mnogimi podrobnostmi, živali, ljudje, tihožitja,... vredno ogleda in občudovanja.

Čeprav je Alojz Erjavc umetnik samouk, ki se ni izobraževal v umetniških izobraževalnih inštitucijah, se je na likovno umetniškem področju izobraževal vse življenje. Njegova likovna dela, kjer res prevladujejo slike, odkrivajo dobro poznavanje likovne teorije, modulacije in modelacije barve, perspektivo, prostorske ključe, ter občutek za detajle. Ves čas ustvarjanja sodeluje z drugimi likovniki, se z njimi srečuje v okviru društev, na likovnih kolonijah ter skupinskih razstavah. Že vrsto let vodi in organizira likovno kolonijo na Kopah. Čeprav se je srečal z različnimi likovnimi pristopi, materiali in tehnikami, ostaja zvest oljnati barvi in realističnemu slikanju. To sta njegovi zaščitni znamki, preko katerih je dobro prepoznaven.

Razstavo si lahko ogledate do 5. julija.

Objavljeno dne 29. maj 2014 (Arhivirano dne 31. maj 2014)