Sreda, 3. december 2014, ob 18. uri v knjižnici Radlje: odprtje razstave slik Jelisave Leskovar: KRAJINE

Jelisava Leskovar je v svojem umetniškem izražanju predvsem slikarka. Slika v različnih likovnih tehnikah in z različnimi materiali. Med motivi najraje izbira naravo v vseh pojavnih oblikah. Njene slike so predvsem realistične, v zadnjem času pa so med njimi tudi moderne in abstraktne. Je likovna pedagoginja po poklicu in duši. Kot upokojenka nadaljuje pedagoško delo kot mentorica dveh likovnih skupin: Lise in Brest Art. Za svoje požrtvovalno in uspešno delo je prejela že več nagrad in priznanj. Svoja likovna dela razstavlja samostojno in na skupinskih razstavah, se udeležuje in organizira likovne kolonije. S svojim delom, energijo, odločnostjo in samozavestjo je pravi vir navdiha za vse, ki ustvarjajo z njo.

Trenutno sta na ogled še dve razstavi slik: v knjižnici Kamnica z naslovom "Drevesa življenja " in v knjižnici Nova vas v Mariboru "Po neznanih poteh Turčije "

Razstava Krajine bo v knjižnici Radlje na ogled do 17. decembra.

Objavljeno dne 27. november 2014 (Arhivirano dne 31. december 2014)