Sreda, 15. april 2015, ob 18. uri v Knjižnici Radlje: SEMENARIMO Z LJUBEZNIJO

Iz predgovora v knjigi: »Nekoč je bilo semenarjenje čisto običajno delo sleherne gospodinje. Tega sezonskega opravila so se lotile povsem rutinsko, tako kot preostalih del pri hiši… Časi so se spremenili. Semena smo začeli kupovati v lepih vrečicah, po dostopnih cenah, velike sodobne semenarne pa so nam ponudile raznovrstna semena; sprva domača, zdaj pa od kdo ve kod… Danes smo na začetku. Sprašujemo se, če je res dobro, kar nam je ponujeno, ali bi bilo morda bolje, da znova poskusimo poskrbeti zase in za svoja doma pridelana semena…«.

Knjiga prinaša informacije in konkretne napotke ter nas spodbuja k semenarjenju in vrtnarjenju z ljubeznijo. Informacije o knjigi so dostopne tudi na spletni strani Društva Ajda Koroška: www.ajdakoroska.si.

Objavljeno dne 9. april 2015 (Arhivirano dne 30. april 2015)