Sreda, 18. november 2015, ob 18. uri v knjižnici Radlje: literarni večer: Strah me je gratalo

Na literarnem večeru se bomo posvetili ljudskemu pripovednemu izročilu in narečjem v naših krajih. V knjigi so objavljene nekatere od zbranih zgodb in pripovedi, ki jih je avtor zapisoval na terenu – pri obiskovanju domačinov, ki so želeli sodelovati. Precej je srhljivih zgodb o nenavadnih in nepojasnjenih dogodkih, s katerimi so si včasih krajšali dolge jesenske in zimske večere – od tod tudi naslov knjige.

Sporočila zgodb ponazarjajo ilustracije Miroslava (Mira) Hajnca, umetnika iz Radelj.

Zaradi takšnih zbirk, izdanih v knjižni obliki, so vsaj drobci bogate pripovedne dediščine rešeni pred popolno pozabo. Avtor je še pred uvodom v knjigi zapisal posvetilo: »Knjigo posvečam vsem preprostim ljudem, ki ohranjajo nekdanje duhovno bogastvo v teh hribih, grapah in dolinah severno nad Dravo – od Ojstrice do Sv. Duha.«

S tem literarnim dogodkom bomo obeležili Dan slovenskih splošnih knjižnic in še uradno spodbudili obiskovalce in bralce k sodelovanju pri bralni znački Korošci pa bukve beremo v tej sezoni.

Program večera in pogovor z avtorjem bo vodila Tanja Volmajer.

Objavljeno dne 12. november 2015 (Arhivirano dne 30. november 2015)