18.oktober 2007: odprtje razstave

Franz BRANDL je vsestranski umetnik in kulturni delavec. Živi in ustvarja v Pliberku. Od leta 1981 je redni član Likovnega društva Koroška (Kunstverein Kärnten). Kot zavzet kulturni delavec organizira in vzpodbuja umetnostne projekte v domači in širši skupnosti.

Na razstavi v knjižnici bomo spoznali njegove slike iz cikla Človeški dnevi. V knjižnici pa si lahko ogledate tudi monografijo, z naslovom Franz Brandl (izšla je lani), ki daje popolnejšo predstavo o njegovi vsestranskosti. Skorajda ni več materiala, v katerem se umetnik, sicer samouk, ne bi preizkusil. Njegova večna želja po eksperimentiranju je pustila vtise v najrazličnejših delih in projektih.

Na odprtju razstave bo o njem spregovoril Mario Berdič. V kulturnem programu bomo slišali solistko Jano Žorž in pianistko Natašo Pospihalj. Za več informacij si oglejte vabilo.

Objavljeno dne 12. oktober 2007 (Arhivirano dne 15. november 2007)